Panë derbin "El Classico" me paratë e biznesmenit, Krimet e Rënda kërkojnë burg për 3 gjyqtarët e Durrësit
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë pretencën për 3 gjyqtarët e Durrësit që akuzohen për korrupsion.

Bëhet fjalë për Kliton Spahiun, Petraq Dhimitrin dhe Petrit Çenon, të cilët akuzohen se kanë dalë jashtë vendit me paratë e një biznesmeni.

Krimet e Rënda kanë kërkuar nga 3.5 vite burg për Spahiun dhe Dhimitrin, ndërsa për Çenin kërkuan 3 vite heqje lirie.

Organi i akuzës nuk ka kursyer as biznesmenin Namik Sadikun, për të cilin kanë kërkuar burg për 2 vite.

Ky udhëtim përfshinte ndjekjen e ndeshjes së futbollit midis Real Madrid dhe Barcelonës, i njohur si derbi “El Classico”. Biznesmeni Sadiku ishte palë në një çështje gjyqësore në Gjykatën e Apelit Durrës, ku relator ishte gjyqtari Spahiu dhe anëtarë të trupit gjykues ishin Petrit Çeno dhe Petraq Dhimitri.

Petrit Ceno u shkarkua nga vettingu në shkurt të këtij viti nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pasi rezultoi se ka fshehur pasurinë.
Shtuar më 11/09/2019, ora 14:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori