Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, ndërron jetë këmbësori
Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 09:00 të mëngjesit të sotëm në aksin Shkodër-Leshë.
Si pasojë ka ndëruar jetë kalimtari Zef Uka, banues në fshatin Hajmel i Vaut të Dejës.

Nga të dhënat e para mësohet se Uka i ka prerë rrugën makinës, e cila si pasojë i mori jetën.

Mësohet se katër të tjerë janë plagosur nga një tjetër aksident që është regjistruar mëngjesin e sotëm në Shkodër dhe në Milot.

Aksidenti i dytë është regjistruar në aksin Milot-Mamurras në afërsi të kryqëzimit të Patokut. Një makinë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me barrierat. Në makinë kanë qenë katër persona, të cilët janë dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Shtuar më 23/09/2019, ora 09:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori