E dhimbshme, ja si vuan ky shqiptar në emigrim

Emigrimi masiv i shqiptarëve të Kosovës drejt vendeve perëndimore po shndërrohet në një fenomen të dhimbshëm.

Ylli Latifi ka postuar në profilin e tij në Facebook një emigrant nga Kosova, për të cilin thotë se ka 3 muaj që ka shkuar në Londër dhe se ka nevojë për ndihmë.

Ai tregon se në Londër shqiptari punon në punë të zezë dhe në kushte të tmerrshme./albeu.com/


Shtuar më 05/01/2015, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori