E dashura e Behar Bajrit sillte urdhrat nga Holanda: Si kontrollohej grupi i frikshëm nga burgu
Gjykata e Krimeve të Rënda jep sot masën e sigurisë për grupin “Bajri”, për të cilët është dhënë urdhër i ri arresti pak ditë më parë.

Abcnews zbardh dosjen e re të prokurorisë dhe raporton se prokurorët kanë vërtetuar se ishte e dashura e Behar Bajrit ajo që bënte lidhjen mes tij që është i arrestuar në Holandë dhe pjesës tjetër të grupit.

“Në dosje thuhet se Jorida Murati me anë të ushtrimit të ndikimit ka ndikuar në Spitalin Rajonal të Shkodrës duke u punësuar fiktivisht si infermiere. Prokuroria pretendon se ka mjaft fakte të reja, si foto dhe video që faktojnë se Jorida Murati bënte korrieren dhe Behar Bajri kontrollonte grupin nga burgu“, raporton gazetarja.

Sipas prokurorisë, Jorida Murati shkonte rregullisht për të takuar Behar Bajrin në Holandë dhe porositë e tij ia përcillte pjesës tjetër të grupit.

Vijon..
Shtuar më 23/11/2019, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori