E bëjnë edhe në Shqipëri, në Angli ha burg për këtë veprim
Pëlqej
Ishte nj fenomen i përhapur kudo në botë, por duket se britanikët kanë vendosur që ti thonë "stop".

Parlamentarët britanikë janë duke shqyrtuar një projektligj që parashikon dënime deri në dy vite burg për ata që bëjnë foto poshtë fustaneve në vajzave dhe grave.

Drafti u miratua për shkak të një fushate të 27 vjeçares Gina Martin, e cila kishte qenë viktimë e kësaj praktike. Ajo njoftoi policinë për këtë akt, por dhunuesi nuk u dënua sepse nuk kishte bazë ligjore për këtë vepër. /albeu.com/
Shtuar më 21/01/2019, ora 11:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori