Dy viktima dhe dhjetëra të infektuar, si është gjendja prej koronavirusit në Shqipëri
Ditën e sotme është shënuar viktima e dytë nga koronavirusi në Shqipëri.

Mësohet se viktima është 66 vjeçari nga Lushnja i cili ishte i shtruar në spitalin Infektiv. Pacienti vuante nga disa sëmundje shoqëruese: insuficenca kardiake, edemë pulmonarë dhe insuficencë renale.

Ndërkohë deri tani nga rastet e konfirmuara pozitivë:

Tiranë 38 raste
Durrës 5 raste (njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë)
Lushnje 2 raste (njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë)
Elbasan 2 raste
Fier 6 raste
Rrogozhinë 2 raste

Shtuar më 18/03/2020, ora 16:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori