Dy gra police mes të vrarëve nga sulmi në Francë
Një sulm terrorist ka tronditur vetëm pak minuta më parë Parisin.

Ngjarja ka ndodhur në zemër të qytetit, pranë Notre-Dame në një stacionin qëndror të policisë.

Sipas informacioneve katër policë kanë gjetur vekjen pasi sulmuesi i ka qëlluar me thikë, ndërkohë që nuk ka një numër të saktë të të plagosurve.

Mes të vrarëve janë edhe dy gra ndërkohë që autori ka qenë pjesë e administratës së selisë së policisë.

Sipas dyshimeve të para, vrasja ka ardhur për shkak të një mosmarrëveshjeje në punë.

Ai është neutralizuar duke u qëlluar me armë nga Policia dhe e gjithë zona shtë mbyllur dhe kanë nisur hetimet. /albeu.com/

Shtuar më 03/10/2019, ora 15:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori