Durrësi "shkretëtirë", bizneset sytë nga qielli
Moti nuk po i favorizon bizneset që operojnë në zonat turistike.

Në Durrës plazhet janë të boshatisura dhe ka pak pushues në krahasim me vitet e kaluara.

Bizneset që operojnë në zonat turistike të Durrësit janë me sytë nga qielli.

Moti i paqëndrueshëm ka penalizuar turizmin në këtë fillim sezoni.

Në hotelet dhe restorantet e Durrësit klientët janë të pakët.

Kjo gjendje ka ndikuar negativisht për subjektet private të cilët ishin përgatitur për të pritur pushues.

Nëse kapriçot e motit vazhdojnë edhe në ditët në vijim, bregdetit durrsak do ti mungojnë frekuentuesit.
Shtuar më 04/06/2019, ora 20:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori