Dritan Demiraj rikthehet në ushtri, ky është pozicioni që merr
Pëlqej
Kolonel Dritan Demiraj, është kthyer në detyrë dhe nga sot është një ushtarak aktiv në Forcat e Armatosura.

Demiraj e ka bërë publik këtë fakt në rrjetin social Facebook ku ka deklaruar se drejtësia mungon por nuk vonon.

Postimi i plotë

Te nderuar miq!

Sot me rastin e rikthimit si kolonel aktiv ne FA, kam deshire te ndaj me Ju disa mesazhe.

Ju falenderoj perzemersisht, emer per emer, per vemendjen, solidaritetin dhe mbeshtetjen qe me keni dedikuar ne betejat institucionale, morale dhe gjyqsore per tu rikthyer ne sherbimin aktiv te FA te RSH.

E drejta vonoi pak, por me ne fund u vu ne vend. Ketu nuk ka vend as per triumfalizem por dhe zero arrogance nga ana ime.

Do te ishte e padrejte te mos shprehja mirenjohjen time per MM zonjen Olta Xhacka, per qasjen dhe adresimin shtetar te rastit tim.

Me kete rast ju siguroj se “si ushtar i atdheut” do te vijoj te kontriboj me profesionalizem, perkushtim, perulesi dhe pergjegjshmeri ne dobi te mbrojtjes dhe prosperitetit te mbare kombit.

Artdheu, Detyra dhe Nderi do te mbeten pasaporta e vetme deri ne fund te jeten time.

Kolonel DD, PhD (Nderi i Kombit). /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2018, ora 23:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori