Dritan Dajti infektohet me COVID-19, shtrohet në spitalin e burgut të Peqinit
Dritan Dajti është infektuar me Covid-19 dhe është shtruar në spitalin e burgutPeqinit.

Ndërkohë janë konfirmuar të infektuar me koronavirus edhe 4 të dënuar të tjerë që vuajnë dënimin për vepra të ndryshme penale, në sektorin e sigurisë së lartë.

Dajti, po vuan dënimin në burgun e Peqinit, për vrasjen e katër policëve në gusht të vitit 2009.

Dy netë më parë, Dajti u transferua nën masa të rrepta sigurie në ambientet e spitalit të burgut në Tiranë, për t’ju nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale.
Shtuar më 28/01/2021, ora 13:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori