Dorëzoi detyrën, Meta takohet me ish-Kryetarin e KLSH-së
Ditën e sotme, Presidenti i Republikës, Z.Ilir Meta, ka pritur sot në një takim ish-Kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, z.Bujar Leskaj, me rastin e dorëzimit të detyrës së tij të re në krye të këtij institucioni kushtetues.

Presidenti Meta e falenderoi për përgjegjshmërinë e kësaj detyre dhe vlerësoi rolin e tij për përdorimin e standarteve të auditimit supreme publik të pranuara ndërkombëtarisht, për luftën kundër korrupsionit dhe abuzimit me fondet publike në administratën shtetërore.

Z.Leskaj ka shprehur falenderimet e tij për Kreun e Shtetit për mbështetjen maksimale institucionale që ju është dhënë pë përmbushjen e detyrës.
Shtuar më 06/07/2020, ora 13:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori