Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun (VIDEO)
Ministrja e Integrimit të Kosovës Vlora Çitaku është prekur sot nga dokumentari i kushtuar “Eksodit 1999 “ i cili u prezantua në Pallatin e Kulturës së Kukësit.

Kabinetet qeveritare të Kosovës dhe Shqipërisë u mblodhën në konferencën “Nga eksodi tek partneriteti strategjik”. Gjatë ditës së sotme në Kukës do të zhvillohen një sërë aktivitesh me rastin e 15-vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës, në kulmin e konfliktit të armatosur të vitit 1999. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2014, ora 14:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori