Djali i Amdi Bajramit jep dëshminë e fortë: Babai vdiq nga sulmi në tru dhe jo nga COVID-19
Djali i ish deputetit Amdi Bajramit, Gabriel ka theksuar se babai i tij ka vdekur nga sulmi në tru dhe jo nga koronavirusi.

“Ditën para se të ndërrojë jetë ishte gjithçka në rregull, nuk mund të supozohej se çfarë do të nga gjej. Por, dje, rreth orës 11, nëna ime ka dashur ta zgjoj, ndërsa ka vërejtur se buzët i ka të mavijosur, ndërsa ai është në gjendje të palëvizshme.

Kemi thirrur Ndihmën e shpejtë, erdhën dhe shkuam drejt në klinikën e Zhan Mitrevit. Rrugës ai ishte i vetëdijshëm. Kur arritëm pritëm rreth 10 minuta para derës së emergjencës, atëherë babai im ndërroi jetë, para hyrjes. Brenda e futën të vdekur, ndërsapritëm rreth një orë ose dy. Atë që e dimë është se ai ka vdekur nga sulmi në tru, dhe jo nga koronavirusi. Na e dhanë trupin dhe ne u kthyem në shtëpi për t’i respektuar traditat tona”, ka treguar Gabriel për Fokus.
Shtuar më 25/10/2020, ora 15:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori