Djali Gaddafit, do e shfrytëzonte Kosovën për arrati
Saad Gaddafi, njëri prej djemve të ish-diktatorit Muammar Gaddafi kishte një plan. Planifikonte të ikte për në Meksikë, larg prej vendit të tij në një parajsë bregdetare.

Rrugë tranziti Saad mendonte ta shfrytëzonte edhe Kosovën. Plani i tij është zbuluar nga autoritetet meksikane nëpërmjet operacionit “Mysafiri”.

Një grup personash nga Kanadaja, Meksika dhe Danimarka janë arrestuar pasi që kishin planfikuar udhëtimin e Gaddafit për në Meksikë nëpërmjet Kosovës, Kanadasë e SHBA-së.

Një grup kishte blerë prona në Punta Minta që është një parajsë bregdetare, dhe djali i ish-diktatorit planifkonte të bëhej fqinj i Lady Gagas e Charlie Sheen që kanë prona atje.
Shtuar më 08/12/2011, ora 09:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori