Diaolog me Ramën? Çfarë pranon Lulzim Basha?
Ditëm e sotme kreu i PD-së Lulzim Basha doli në një deklaratë për shtyp duke komentuar kështu situatën politike në vend.

Ndër të tjera Basha është pyetur nga gazetarët për një dialog të mundshëm me Ramën në mënyrë që të zgjidhet ngërci politik.

Por duke iu referuar marrëveshjes së 17 Majit, Basha tha se dialogu i tij me Ramen provoi se ishte i dëmshëm për vendin.

Dialogu midis meje dhe Rames provoi të ishte i dëmshëm për interesat e Shqipërisë për mënyrën si u keqpërdor nga një njeri që hiqet si kryetar i PS, por është reduktuar në një bashkëpunëtor të krimit të organizuar dhe të oligarkëve grabitqarë që dëmtojnë interesat e shqiptarëve, dëmtojnë dhe interesat e socialistëve, dëmtojnë dhe interesat e demokracisë”- tha Basha. /albeu.com/e
Shtuar më 06/03/2019, ora 13:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori