Dhe që thoni ju, personi më i paguar në YouTube për 2020 është vetëm 9 vjeç (VIDEO)
Ryan Kaji, një djalë 9-vjeçar, kryeson në listën e personave më të paguar të YouTube për vitin 2020, sipas një liste të publikuar nga Forbes. Ryan, i cili është nga Teksasi, Shtetet e Bashkuara, ka arritur të fitojë plot 29.5 milion dollarë këtë vit. Kanali i tij në YouTube, i quajtur ‘Ryan World’ ka rreth 41.7 milion subscribers.

“Ai është i famshëm për të ashtuquajturat video unboxing, në të cilat bën revew për lodra të ndryshme. I vogli ka një linjë me lodra, çanta shpine, pastë dhëmbësh, etj- në Target, Amazon dhe Walmart nga të cilat fitoi 200 milion dollarë vitin e fundit.”shkruan Forbes.

Me 12.2 miliardë shikime, kanali i tij është i famshëm për review e videove dhe lodrave, çpaketimet e tyre, si dhe eksperimentet shkencore DIY. Sakaq, nuk mungojnë as videot edukative për fëmijët se si të lajnë dhëmbët dhe gjëra të tjera nga historia dhe gjeografia.

Sipas “Hindustan Times”, nuk është hera e parë që Ryan kryeson listën e yjeve më të paguar të YouTube. Ryan, i cili filloi të bënte video në 2015 kur ishte vetëm 3 vjeç, gjithashtu kryesoi listën në 2018 dhe 2019.

Një nga videot më të shikuara të Ryan në YouTube është “Huge Eggs Surprise Toy Challenge.”Video gjithashtu është në mesin e 60 më të shikuarat në internetit dhe tashmë është parë mbi 2 miliard herë.

Një artikull nga “Times Now” thotë se Ryan ka nënshkruar një marrëveshje për një emicion televiziv në Nickelodeon e cila vlerësohet të jetë me vlerë miliona dollarëshe.

Jo vetëm Ryan i vogël, edhe prindërit e tij janë aktivë në YouTube. Ata së bashku kanë nëntë kanale të ndryshme, ku secili ka një numër të madh të subscribers dhe shikime të shumta.

9-vjeçari më i paguar i YT ndiqet nga Donaldson me 24 milionë dollarë fitime dhe 3 miliardë shikime. Në vendin e tretë janë Dude Perfect që fituan 23 milionë dollarë e 2.77 miliardë klikime. Më pas, Radzinaskaya me 18.5 milionë, Dobrik me 15.5 dhe Jeffrey Star me 15.
Shtuar më 28/12/2020, ora 14:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori