Dha dorëheqjen si ministër i Brendshëm, por kush është detyra e re e Xhafajt
Fatmir Xhafaj bwri bujw tw madhe me dorwheqjen e tij nga posti i ministrit tw Brendshwm.

Por cila wshtw detyra e re qw i wshtw bwsuar ish ministrit?

Kuvendi me 77 vota pro dhe asnjë kundër, ka votuar sot miratimin e propozimit që Fatmir Xhafaj të jetë anëtar i Komisionit të Ligjeve.

Kujtojmë që Xhafaj, gjatë legjislaturës së kaluar ka qenë kryetari Komisionit të Ligjeve dhe ka ka drejtuar Reformën në Drejtësi.

Xhafaj për arsye personale u dorëhoq nga posti i Minsitrit të Brendshëm.

Vetë Xhafaj në një dalje për mediat në fjalimin e lamtumirës, tha se largimi ishte më vullnetin e tij dhe i pandikuar nga askush. /albeu.com/
Shtuar më 23/11/2018, ora 08:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori