Detyrim paraqitje për oficerin Alfred Ahmetcenaj
Gjykata e Tiranës rrëzoi sot kërkesën e prokurorisë për caktimin e masës arrest me burg pa afat ndaj efektivit të Gardës së Republikës Alfred Ahmetcenaj i arrestuar katër ditë më parë për ngjarjet e 21 janarit. Në seancën e sotme, gjykata e Tiranës vendosi masën e sigurisë detyrim paraqitje ndaj zv/komandantit të Gardës Ahmetcenaj, duke u paraqitur një herë në javë në policinë gjyqësore.

Sipas gjykatës nga kushtet ligjore dhe provat në dosje, nuk shihet e arsyeshme që i pandehuri të mbahet në arrest me burg.
Shtuar më 12/02/2011, ora 12:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori