Deri në 1200 euro gjobë, si po dënohen në dogana ata që shkelin afatet
Të shumtë janë shqiptarët të cilët po i drejtohen shtetit fqinj Greqisë, ku do të vijojnë të punësohen gjatë sezonit të verës.

Vetëm në orët e para të mëngjesit të sotëm, në pikën kufitare të Kakavijës kanë ikur dy autobusa me rreth 80 persona.

Mësohet se qytetarët vinin nga rrethe të ndryshme të vendit ndërkohë që vijon dhe ardhja e emigrantëve të cilët kanë qenë në shtetin fqinj Greqi.

Të gjithë ata të cilët ju ka kaluar afati gjobiten me vlera të ndryshme, ata të cilët kanë kaluar nga 1 ditë deri në 30 ditë gjoba është 600 euro mbi 31 ditë gjoba shkon në 1200">1200 euro.
Shtuar më 26/05/2020, ora 10:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori