Deputeti demokrat nxjerr pamjet: Nënkryetarit të bashkisë i dogjën makinën
Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj ka postuar në rrjetin social Facebook një video ku sipas tij, i është vënë flaka qëllimisht makinës të nënkryetarit të Bashkise Mallakastër.

“Ne vend qe te beje publik rastin dhe te coje zjarrvenesit para pergjegjesise penale, me urdher te nendrejtorit te Policise se Fierit, po tentohet mbyllja si shperthim aksidental”, shprehet Alibeaj.

Reagimi i Alibeajt:

Nje krim i rende ka ndodhur para 3 ditesh, por policia hesht dhe vazhdon perpjekjet per ta mbyllur sulmin e qellimshem ndaj nenkryetarit te Bashkise Mallakaster, njekohesisht nenkryetar i PD, Hajredin Serjanaj.

3 dite me pare, ne te gdhire te 24 Gushtit, ora 01.45, dy persona i kane vene flaken me lende djegese makines se nenkryetarit Serjanaj, i njohur si nje nga zyrtaret me korrekt dhe pa konflikte.

Policia e Rames dhe Xhafes eshte faktuar edhe ne kete rast se eshte ne sherbim te krimit, jo te qytetarit te ndershem!

Ne vend qe te beje publik rastin dhe te coje zjarrvenesit para pergjegjesise penale, me urdher te nendrejtorit te Policise se Fierit, po tentohet mbyllja si shperthim aksidental.

Pavaresisht se policia ka pare me pamje se djegia e makines eshte e qellimshme, shefi i krimeve ne Komisariatin e Policise Mallakaster i ka kerkuar zvkryetarit te Bashkise Serjanaj ta mbyllin kete ceshtje, duke e quajtur aksident, me shpjegimin se keshtu do te ishte me mire per te dy palet.

Heshtja dhe mbyllja me presion e nje akti kriminal mund t’i sherbeje qetesise se pushimeve te Rames, Xhafes, bandave dhe krimit, me te cilin bashkeqeverisin, por qetesia e tyre eshte e rreme!

Duke denuar rende sulmin ndaj nenkryetarit te Bashkise se Mallakastres, Hajredin Serjanaj, njekohesisht, nenkryetar i PD, shpreh vendosmerine e demokrateve Mallakastres, Fierit dhe Shqiperise per t’i dhene fund shume shpejt qetesise kriminale te kesaj qeverie!

Shume shpejt te pushtetshmit e sotem do te pergjigjen neser per çdo paligjshmeri dhe shkelje! /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2018, ora 23:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori