Deputeti bën deklaratën e fortë: Tërhiqem nga politika nëse Rama merr një tjetër mandat
Deputeti Lefter Maliqi ka bërë një deklaratë të fortë ku ka pranuar se nëse Rama do të fitojë qarkun e Beratit në gjedhjet e prillit do të largohet nga politika.

Rama le të vij ballë për ballë e le ta zbërthejmë njëri-tjetrin. Unë i kam treguar vlerat në 2005. Nuk kam komunikime private me Ramën. Kontakte me njërëz afër tij më kanë thënë që ai ka gabuar me mua dhe këtë e pranon. Nëse Rama nuk do mundet në Berat unë largohem nga politika. Siç i thash Bashës që një mandat merr pa mua dhe e vërtetova. Unë jam aq i majtë sa ç’janë ata, aq i thjeshtë si ata.

Kam komunikim me Bashën. Nuk më ka premtuar gjë. Nëse do shihja interesin tim personal do bëja jo lojën e Murrizit por edhe më shumë. Demaskova qeverisjen dhe nga ana tjetër pata pakënaqësi me liderin e PD-së. Basha bëri gabim që dogji mandatet. Unë për vete jam i kënaqur, por nuk jam i kënaqur që ai dogji mandatet", ka thënë Maliqi.
Shtuar më 12/09/2020, ora 13:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori