Denoncimet kundër deputetit socialist dhe djalit të tij, nisin hetimet në 4 komisariate
Shumë shpejt kryetemë në median shqiptare u bënë denoncimet e shtetases Xhisela Maloku dhe ish-nënkomisarit Emiljano Nuhu.

Xhisela Maloku ka shkuar disa herë në komisariat për të denoncuar se është përdhunuar dhe dhunuar nga djali i deputetit të PS, Rrahman Rraja.

Për këtë cështje nga ana tjetër ish-nënkomisari Nuhu deklaron se është kërcënuar në zyrën e tij, në prani të deputetëve të Kuvendit.

Sipas burimeve thuhet se SHÇBA po verifikohen gjithë procedurat e ndjekura nga policia në lidhje me denoncimet e bëra nga 25-vjeçarja Maloku, po ashtu edhe denoncimet për kërcënime nga ish-oficeri i policisë.

SHÇBA ka zbarkuar në Komisariatet nr. 3 dhe 6 në Tiranë, Krujë dhe stacionin e policisë Fushë-Krujë, duke sekuestruar librat e shërbimit.
Shtuar më 27/09/2018, ora 18:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori