Dell-Pacollit: Humbe Presidencën, jo Oskarin
Christopher Dell
Ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, është interesuar për detajet që ka zbuluar ish-presidenti Pacolli, në lidhje me zgjedhjen e Atifete Jahjagës në krye të shtetit. Dell ka komentuar në linkun e lajmit të Indeksonline, të postuar në Facebook, nga një prej lexuesve të portalit.

“Besoj se zoti Pacolli është konfuz. Ai e ka humbur Presidencën e Kosovës, dhe jo Oskarin për rolin më të mirë”, ka ironizuar Dell në Facebook, për ta fshirë komentin vetëm pak minuta më vonë.

Pacolli zbuloi sesi emri i Atifete Jahjagës për presidente të Kosovës, doli nga zarfi i amabasadorit Dell dhe la pa fjalë Thaçin dhe Mustafën. /albeu.com/
Shtuar më 09/04/2011, ora 18:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori