Del fotoja e infermieres që zhvati pacientin e vdekur tek Infektivi

Personi që shihni në foto është infermierja e spitalit Infektiv Ronida Hysa, e cila u arrestua nga Policia e Tiranës ditën e sotme, pasi dyshohet se i vodhi portofolin pacientit të shtruar në spitalin Infektiv, denoncuar në emisionin STOP.

30 vjeçarja, banuese në Durrës ka vjedhur para nga portofoli i pacientit, si dhe ka marrë kartën e tij të bankës, duke i zhvatur dhe llogarinë bankare, duke përfituar nga fakti se ai e kishte shënuar pinin në një letër në sendet personale.

Kallëzimi për rastin në fjalë u bë nga shtetasi F. D., 25 vjeç, djali i të ndjerit K.D, 60 vjeç, i shtruar te Infektivi, i cili ka deklaruar se nga llogaria bankare e të atit ishte tërhequr shuma 60.000 lekë.

Shtuar më 26/01/2021, ora 15:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori