Deklarata e lamtumirës, Barack Obama thirrje amerikanëve: Mbroni demokracinë
Presidenti në ikje, Barack Obama u ka bërë thirrje amerikanëve që të mbrojnë demokracinë e tyre në fjalimin e tij të lamtumirës në Çikago.

"Me pothuajse çdo mase, Amerika është një vend më i mirë, dhe më i fortë” seç ishte tetë vjet më parë, u tha ai mijëra mbështetësve.
Por ai paralajmëroi se "demokracia është e kërcënuar sa herë që në mendojmë se jemi të sigurtë".

Ai iu lut amerikanët të gjitha përkatësive të marrin në konsideratë njëri-tjetrin, duke thënë se "ne duhet të i kushtoj vëmendje (njëri-tjetrit) dhe të dëgjojnë"./Albeu.com/
Shtuar më 11/01/2017, ora 07:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori