Dalin pamjet e rralla: Ky ishte krahu i dajthtë që nuk iu nda Adem Jasharit (VIDEO)
Më 5, 6 dhe 7 mars 1998">1998, për herë të tretë nga forcat serbe u rrethuan familja Jashari.

Më 5, 6 dhe 7 mars 1998">1998, Adem Jashari me 21 anëtarët e familjes për tri ditë rresht u bënë rezistencë forcave serbe.

Por, edhe në bazë të dëshmive të dhëna, ishte Ali Jashari, personi që nuk iu nda Adem Jasharit, komandantit legjendar, në asnjë moment.

Pamjet të cilat po qarkullojnë nëpër rrjetet sociale, paraqesin figuren e dëshmorit të lirisë.

Ali Jashari padyshim se ishte krahu i fortë i Adem Jasharit. Në vazhdim ju sjellim pamjet.
Shtuar më 21/11/2019, ora 20:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori