Dalin pamjet e fundit, Joe Biden gati të marrë zyrtarisht Amerikën në dorë (VIDEO)
Ditën e sotme në Amerikë pritet të ndodhë inagurimi dhe betimi i Presidentit të ri të SHBA-ve Joe Biden.

Vetëm pak minuta më parë, autokolona e Presidentit Biden ka mbërritur para "Capitol" në SHBA në pritje të inagurimit të rij.

Biden pritet të bëjë betimin jashtë ndërtesës së Kongresit Amerikan.

Rikujtojmë se pak orë më parë, Trump mbajti fjalimin e tij të fundit si President ku deklaroi se Amerika përjetoi 4 vite lavdie ndërkohë premtoi një rikthim të tij. /albeu.com/
Shtuar më 20/01/2021, ora 16:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori