Dalin notat e Gjuhës e Letërsisë, ja përgjigjet
Sapo janë publikuar notat e provimit të gjuhës dhe letërsisë.

Rreth 40 mijë maturantë iu nënshtruan provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë me detyrim. Ndërkohë dje, me zhvillimin e provimit të lëndëve me zgjedhje, ka përfunduar edhe procesi i Maturës Shtetërore 2016.

Të gjithë maturantët mund të gjejnë në linkun më poshtë rezultatin e tyre. Faqja e Ministrisë ku janë publikuar notat hapet me vështirësi për shkak të ngarkesës, ndaj duhet ta provoni herë-pas here. /Albeu.com.

www.akp.gov.al/images/matura_2016/d1/rezultate_d1.pdf
Shtuar më 25/06/2016, ora 21:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori