Treni i mori jetën vëllezërve shqiptarë, nëna e tyre në gjendje të rënduar psikologjike
Dy vëllezër nga Komuna e Deçanit, banorë të Gjermanisë kanë ndërruar jetë pasi u goditën nga një tren në lëvizje. Hasan dhe Bleran Arifaj, 17 dhe 13 vjec po tentonin që të kapnin trenin i cili ishte në stacion, për këtë arsye të dy kishin vrapuar drejt shinave. Ata u goditën nga një tren që po vinte drejt Mynihut dhe lëndimet e marra ishin fatale pas goditjes.

Daja i fëmijëve ka folur për median gjermane BILD duke zbuluar gjendjen e familjarëve: "Motra ime është e shkatërruar, jo e përgjegjshme", tha ai. Ndërkohë, zëdhënësi i policisë ka njoftuar se drejtuesi i trenit donte të fillonte një frenim emergjence, por ishte tepër vonë.

Dëshmitarë të shumtë okularë, përfshirë disa studentë të shkollës së mesme, vëzhguan aksidentin fatal. Kryetari i Bashkisë së Bruckberg, Rudolf Radlmeier e cilësoi rastin si "ditë të zezë për komunitetin".
Shtuar më 14/10/2020, ora 11:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori