COVID-19 i merr jetën pedagoges në Universitetin e Tiranës
COVID-19 vazhdon të marrë jetë në Shqipëri dhe në të gjithë botën.

Ditën e sotme, Irena Bogdani, pedagoge në Universitetin e Tiranës ka humbur jetën">jetën si pasojë e këtij virusi.

Ka qenë Universiteti i Tiranës që me një postim ka zbuluar lajmin e hidhur.

Postimi

Me hidhërim të thellë mësuam ndarjen nga jeta në mënyrë të beftë kolegia jonë e shtrenjtë, Prof. Asoc. Irena Bogdani.
Ashtu siç jetoi dhe punoi me fisnikëri, urtësi dhe thjeshtësi, ashtu edhe u nda nga kjo jetë pa përzier askënd në vuajtjen e saj. Në këto ditë të trishta për të gjithë ata që e deshën, e vlerësuan dhe mësuan prej saj, ne duam t’iu shprehim ngushëllimet me të sinqerta familjarëve, miqve, kolegëve e studentëve të profesoreshë Irenës, si dhe të kujtojmë e nderojmë jetën">jetën e saj, arritjet, punën, këmbënguljen e pafjalë dhe drejtësinë e pashoqe që e karakterizonte.

Kolegët, studentët dhe miqtë e saj do ta kujtojnë gjithmonë si profesioniste të shkëlqyer, bashkëpunëtore korrekte, model qytatarie në marrëdhëniet njerëzore.

Dritë pastë shpirti i saj!

Shtuar më 17/11/2020, ora 13:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori