CNN e akuzon se përdor telefonin personal, "shpërthen" Trump
CNN pretendon se presidenti Donald Trump përdor ende telefonin personal.

Kjo akuzë engritur ndaj kreut të Shtëpisë së Bardhë, ka bërë që Trump të reagojë ashpër në profilin e tij në “Tëitter”.

Ai shkruan se ky është një lajm i rremë dhe kërkon të tërhiqet menjëherë.
Reagimi i Trump

“Lajmet e rreme të CNN pretendojnë se unë përdor ende telefonin tim personal, pavarësisht paralajmërimeve për sigurinë. Ky është një informacion plotësisht i rremë. Nuk kam një telefon personal prej vitesh. Përdor vetëm atë të miratuar dhe që më janë dhënë nga qeveria.

“Tërhiqeni lajmin,” shkruan presidentin Trump në reagimin e tij.


Shtuar më 08/12/2019, ora 15:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori