CNN, BBC dhe Al Jazeera i thonë JO publikimit të karikaturës së profetit Muhamed
Redaktori kryesor i revistës “Charlie Hebdo” ka zbuluar se revista do të dalë të mërkurën në një milionë kopje dhe se edhe këtë herë në kopertinë do të jetë profeti Muhamed.

Karikatura është tejet provokuese dhe ndaj gjigandët mediatikë CNN, BBC dhe Al Jazeera kanë thënë se nuk do ta publikojnë.

RevistaCharlie Hebdo” ka sfiduar sërish, duke lajmëruar se në numrin e rradhës do të publikojë një karikaturë të profetit Muhamed./albeu.com/

Shtuar më 13/01/2015, ora 19:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori