"Çmendet" gruaja nga Fieri, dhunon burrin dhe vajzën e mitur
Dhuna në familje vijon të mbetet shqetësuese në shoqërinë shqiptare.

Së fundmi pretagoniste e dhunës në familje është një grua nga Fieri, e cila është denoncuar për ushtrim dhune ndaj burrit të saj dhe ndaj vajzësmitur.

Për pasojë, sipas Policisë Vendore, mësohet se u plotësua kërkesë padia, për lëshimin e urdhritmenjëhershëm të mbrojtjes, për G. M., vjeç 32, banuese në Fier, pasi bashkëshortja K. M., vjeçe 31, ka ushtuar dhunë psikologjike ndaj tij dhe vajzësmitur K. M.

Komisariati i Policisë Fier

Më datë 19. 11. 2018, u plotësua kërkesë padia, për lëshimin e urdhritmenjëhershëm të mbrojtjes, për shtetasin G. M., vjeç 32, banuese në Fier, pasi bashkëshortja K. M., vjeçe 31, ka ushtuar dhunë psikologjike ndaj tij dhe vajzësmitur K. M. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Fier. Ligji Nr. 9669, datë 18. 12. 2006, Për masa ndaj dhunës në marrëdhënie familjare./albeu.com/
Shtuar më 21/11/2018, ora 08:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori