Cakaj shkarkon ambasadoren shqiptare në Athinë bashkë me zyrtarë të tjerë
Ministri i jashtëm Gent Cakaj ka shkarkuar ambasadoren shqiptare në Greqi, Ardiana Hobdari. Në vendin e saj wshtw propozuar Luela Hajdaragën, e cila ka qenë më herët Koordinatorja e Bashkëqeverisjes në Ministrinë e Europës dhe Punëve të Jashtme.

Cakaj ka shkaktuar gjithashtu dhe punonjës e zyrtarë të tjerë të ambasadës shqiptare në Athinë. Shkarkimi i ambasadores dhe punonjësve të tjerë, vjen pas ankesave të shumta që kanë pasur emigrantët në drejtim të saj.

Një përfaqësues i MEPJ-së është shprehur se kjo fortunë në ambasadën shqiptare në Athinë është motivuar nga Cakaj me mos performancë dhe shërbime të dobëta ndaj komunitetit shqiptar.
Shtuar më 08/07/2020, ora 14:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori