Burg për avokatin e Trumpit, reagimi i tij është i pabesueshëm
Ish-avokati i presidentit Trump, Michael Cohen, u dënua me 3 vjet burg pasi u deklarua fajtor për një numër kriminesh lidhur me punën e tij për Presidentin.

Cohen foli në gjykatë gjatë dënimit të tij dhe tha: “Sot është një nga ditët më kuptimplotë të jetës sime. Ironia është se sot e marr lirinë time.”

Ai bëri referenca specifike, gjithashtu: “Besnikëria e verbër për këtë njeri më bëri të zgjedh një shteg të errësirës mbi dritën”.

Cohen shtoi: “Unë marr përgjegjësinë e plotë për secilin akt që unë jam deklaruar fajtor për …” duke përfshirë edhe ato që implikojnë “Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës”.

Cohen u shpall fajtor për 8 akuza federale në gusht, duke përfshirë 5 akuza të mashtrimit tatimor dhe 2 shkelje të financave të fushatës – e fundit prej të cilave lidhet me pagesën e tij prej 130.000 dollarë për Stormy Daniels që çoi në zgjedhjet 2016 .


Shtuar më 12/12/2018, ora 18:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori