Bukuri e frikshme, kur Pogradeci ngjan si Antarktika (FOTO LAJM)

Moti i keq dhe i ftohti i acartë që i zbriti temperaturat disa gradë nën zero e shndërroi qytetin juglindor të Pogradecit në një "Siberi të vogël" ku çdo gjë iu dorëzuar akullit dhe ngricave.

Aq të ftohta kanë qënë këto ditë në qytetin e Lasgush Poradecit sa që vështirë se mund të gjeje një vend ku të mungonte akulli.

Ngricave nuk i ka shpëtuar as liqeni i Ohrit, i cili u shndërrua në një frigorifer gjigand dhe në një atraksion të dashur për vizitorët. /albeu.com/

(Një pjesë e fotove janë marrë nga Facebook-u dhe një pjesë tjetër nga Reporteri.al)
Shtuar më 04/01/2015, ora 15:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori