Brataj fjalë prekëse për ndarjen nga jeta mjekut Haziri: Të qoftë dheu i lehtë shok i mirë
Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka shprehur ngushëllime për familjarët e mjekut Astrit Haziri, i cili ndërroi jetë ditën e sotme si pasojë e infektimit me koronavirus.

Brataj u shpreh në Facebook se stafi mjekësor humbi një koleg të përkushtuar, i cili ishte në vijën e parë ‘ballë për ballë’ me virusin.

Postimi i plotë:

Ndahet nga jeta Dr.Astrit Haziri

Ngushëllime familjes. Covid-19 e ka shënjestrën e tij të parë personelin mjeksor! Sepse ai ishte në vijën e parë, ballë për ballë me këtë virus të pa dukshëm por agresiv dhe dëmtues pa masë. Ne humbëm një koleg, të përkushtuar, familja humbi babain, bashkëshortin dhe shokun e jetës.

Unë humba shokun e shkollës, kolegun e mire. Vetëm pak ditë më pare u dëgjuam për gjendjen shëndetësore të tij kur ndodhej akoma në banesë. Lamtumirë dhe të qoftë dheu i lehtë shok i mirë.
Shtuar më 20/10/2020, ora 15:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori