Braçe: Nga UEFA duam drejtësi
Me anë të postimit të radhës në rrjetin social Facebook ka reaguar sërish deputeti i PS, Erion Braçe, sa i takon ndeshjes Serbi-Shqipëri. Sipas tij, "paqen me serbët ka kush e bën dhe ka ku bëhet!! Ne sot nga UEFA duam drejtësi!".

"Meqë sot nis "gjyqi" në UEFA;

Presidenti i Federatës së Futbollit nuk duhet të bëj politikë sot në UEFA!!

Me politikë nuk e bindim dot Platininë, e kanë bindur prej një jete serbët. Duhet të merret terësisht me faktet e provat e konsumuara në 41 minuta të ndeshjes së Beogradit.

Të gjitha, nën dritën e rregullave të lojës së futbollit dhe fair playt!!

Asgjë më shumë se kaq!!

Paqen me serbët ka kush e bën dhe ka ku bëhet!! Ne sot nga UEFA duam drejtësi!!!

Produkti i saj janë edhe tre pikët!!

Nuk i duam për federatën, por i duam për shqiptarët si produkt i së drejtës!!

Kaq!!", përfundon reagimin ai. /albeu.com/
Shtuar më 22/10/2014, ora 10:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori