"Bishat e rënda", çfarë ndodh brenda fabrikës ruse të tankeve (FOTO LAJM)

Edhe pse për publikun kanë qenë të mbyllura, këtë herë ushtria ruse ka lejuar realizimin e një seti fotografik brenda një fabrike
ku prodhon tanke luftrash.

Makineria më e frikshme e luftës është tanku 45-tonësh, T-72B3, një version i përmirësuar i tankut sovjetik T-72, i cili u përdor fillimisht në vitin 1971 gjatë konfliktit Irak-Iran, por edhe në luftërat në Çeçeni në mes të viteve 1990.

Versioni i ri ka disa parametra të përmirësuar. Ka një motor tërësisht të ri, shënjestra të reja dhe një sistem kontrolli tërësisht modern.

Prodhimi i tankut bëhet në një fabrikën Uralvagonzavod, në qytetin rus Nizhny Tagil.
Shtuar më 19/10/2019, ora 15:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori