Berisha: Rama urdhëron trajtim shtazarak për të burgosurit politik
Ish-kryeministri Sali Berisha mer një tjetër denoncim nga qytetarët.
Duke marrë shkak nga kjo, Berisha ka reaguar me një postim në “Facebook” ku shprehet se të burgosurit në Shqipëri keqtrajtohen si në burgjet e Sirisë, e fajin për këtë ia vendos pikërisht Ramës.

Më tej ai shkroi se të burgosurit lihen jashtë çdo kushti njerëzor, pa drita, ujë, mbulojë e gjumë

Lexoni postimin e plotë:

Te burgosurit politik keqtrajtohen si ne burgjet e Sirise!

Edvin Kristaq Urrejtesi urdheron trajtim shtazarak per te burgosurit politik!

Te burgosurit politik ndryhen ne mjedise jashte çdo kushti njerezor, lihen pa drita, pa uje, pa shtroje e mbuloje, pa gjume.
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor miremengjesi !Se pari te uroj shendet dhe cdo te mire.Trajtimi i te burgosurve politike nga i semuri mendor edvin rama dhe banda e tij ne burgjet e ketij vendi eshte çnjerzor !Me mire trajtohet nje vrases,perdhunues apo grabites sesa nje i burgosur politik !Ne burgun e Fushe Krujes mbreme kane çuar 5 te burgosur te rregjimit te narkomafias se edvin rames !Jane futur ne nje ambjent pa ndriçim dhe pa asnje kusht,siper sustave te çjerra nga koha gjithe naten nuk kane fjetur !!!!! Katastrofe,ne 2019-ten te kete trajtim mizor si ne burgjet e Sirise. Ky eshte shteti monstruoz i bandes kriminale me emrin rilindje !!!! Avokati i popullit ,te shkoje e te verifikoje situaten. Me shume respekt”

Shtuar më 15/05/2019, ora 13:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori