Bëri testin e koronavirusit, 8 vjeçarja vdes nga ''simptoma pneumonie''
Një vajzë tetë vjeçare vdiq ndërsa vuante nga symptoma të ngjashme me pneumoninë disa orë pasi bëri një test për koronavirusin. Addison Pope, nga Qarku Clay në Teksas, vdiq në Qendrën Mjekësore Cook të Fëmijëve në Fort Worth.

Ajo u dërgua me urgjencë në Spitalin Rajonal të Bashkuar afër shtëpisë së saj, ku mjekët kryen një test Covid-19 pasi ajo filloi të shfaqte simptoma të ngjashme me ato që shihen në shumë të sëmurë me koranovirus. Stafi atje tha se ata trajtuan Addison ‘me të gjitha masat e nevojshme’ për të provuar dhe minimizuar përhapjen e infeksionit të mëtejshëm nëse testi i saj Covid-19 kthehet pozitiv. Addison u transmetua më vonë në Forth Worth, ku ajo humbi tragjikisht betejën me sëmundjen e saj, e cila ende nuk është diagnostikuar.

Mjekët janë ende në pritje të rezultateve të testit të saj Covid-19, ndërsa zëdhënësi i rajonit të bashkuar Phyllis Cowling i tha News Wichita Falls Times Record që ata prisnin që rezultati ‘do të jetë negativ. Detaje të mëtejshme mbi gjendjen e Addison u mbajtën, me shefat e spitalit sekrete. Një faqe e GoFundMe e ngritur për të mbledhur para për familjen e Addison tha: ‘Addison ishte një nxënëse e parë në shkollën fillore Henrietta. ‘Ajo pëlqente të brohoriste, luante basketboll dhe luante softball. Ajo kishte një shpirt të bukur, të parakohshëm dhe një buzëqeshje ngjitëse, dhe vdekja e saj është një humbje e jashtëzakonshme për ata prej nesh që kanë privilegjin ta njohin. ”

Cowling shprehu gjithashtu simpatizime për familjen e Addison, duke thënë: ‘Pavarësisht nga arsyet themelore, megjithatë, një humbje e kësaj natyre është tragjike. Hearts Zemrat tona dalin para familjes, miqve dhe stafit që ishin të përfshirë në kujdesin e saj. ‘
Shtuar më 03/04/2020, ora 00:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori