Bëhuni gati, çfarë ndodh në mesditë me motin
Orët e para të ditës vijojnë me vranësirashpeshta dhe shira të dobët në të gjithë vendin, më të dukshme në veri dhe verilindje.

Pasditja mbetet me vranësira dhe shira në veri, ndërsa pjesa më e madhe e vendit mbetet në kushtet e kthjellimeve me vranësirashpeshta.

Temperaturat

Të enjten temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 19 °C

në vendet e ulëta: 13 / 18 °C

në vendet malore: 7 / 14 °C

Era

Era do të fryjë e lehtë dhe herë pas here mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det krijohet dallgëzimi 2 ballë.

Kjo situatë pritet të ndryshojë shpejt sepse në ditët në vijim sinoptikanët parashikojnë që vendi ynë të përfshihet nga reshjet e shiut.
Shtuar më 08/11/2018, ora 08:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori