Bashkia Tiranë e paditi pse hyri pa leje në konvikt, reagon Basha
Duket se vendimi i Bashkisë së Tiranës për të paditur kreu e PD-së pas një vizite që ai bëri në njërën prej godinave të Qytet Studentit ka sjellw reagimin e Bashws.

Lideri i opozitës shkruan se punonjësva e konviktit ishte porositur nga lart.

REAGIMI I BASHËS

Ngjarjet e 24 orëve të kaluara janë një pamje e qartë e realitetit me të cilin përballet Shqipëria.
Mbrëmë ishim të ftuar nga disa studentë për të parë si jetojnë dhe për të dëgjuar shqetësimet e tyre. Studentët tanë janë e ardhmja e këtij kombi, shqetësimet e tyre janë shqetësimet tona. Kjo është rruga jonë. Rruga e të dëgjuarit, e përfaqësimit të vërtetë të të gjithë shqiptarëve.

Kur mbërritëm në godinë u takuam me një punonjëse të konviktit, e cila na kërkoi të largoheshim. Kjo porosi erdhi nga lart.

Në fakt kjo është rruga tjetër, ajo e frikësimit dhe intimidimit.
Si shërbyes publik, nuk do të lejoj askënd që të më pengojë të dëgjoj problemet e bashkëqyetarëve të mi dhe të përpiqem t’i ndihmoj ata. Kjo është arsyeja pse u bëra pjesë e jetës publike.
Unë u bëj thirrje atyre që merren me kërcënime dhe frikësime, të rishqyrtojnë taktikat e tyre. Populli shqiptar do të dëgjohet!
Shtuar më 05/02/2020, ora 13:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori