Basha tregon 3 kërkesat e PD-së për reformën zgjedhore
Lulzim Basha është shprehur se reforma zgjedhore është “një proces që s’ju takon vetëm partive politike dhe Kuvendit por të gjithë qytetarëve".

NPrandaj ai ka bërë me dije publikisht se cilat janë kërkesat ë PD-së për reformën zgjedhore.

1-Votimin dhe numërimin elektronik

2-Të ulë rolin e kryetarëve dhe partive politikeproces

3-Ti japë më shumë pushtet qytetarëve për të vendosur mënyrën përfaqësimit të tyre në parlament dhe në organet e tjera. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2017, ora 12:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori