Basha takon krerët e PD-së, si pritet të vijojë aksioni opzozitar
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu.

Nga ambientet e selisë së PD-së mësohet se në takim do të diskutohet mbi vijueshmërinë e aksionit opozitar.

Në këto momente takimi ka nisur. Në këtë mbledhje janë edhe 15 kryebashkiakët e djathtë të rretheve.Ky është një takim konsultativ, që vjen në vazhdën e takimeve të zotit Basha në rrethe.

Basha do diskutojë gjerësisht axhendën e opozitës, ndërsa të premten pritet të mbledhë Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar.

Mësohet se do vijojnë protestat, pasi tashmë është shtuar edhe mosnjohja e zgjedhje të 30 qershorit.
Shtuar më 11/07/2019, ora 16:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori