Basha: Raporti i ODIHR-it rrëzoi votimet e 30 qershorit
Duke komentuar zgjedhjet e 30 qershorit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shkruan se raporti i ODIHR-it i rrëzoi votimet.

"Edhe pse shumë i kujdesshëm për të mos e acaruar klimën politike, raporti i ODIHR-it i rrëzoi votimet e 30 qershorit. Jo vetëm zgjedhje të paligjshme, jo vetëm zgjedhje një partiake, por edhe zgjedhje te vetë-vjedhura",- shkruan Basha.

Sipas tij Edi Rama kandidoi vetë, votoi vetë, numëroi vetë, dhe prapë manipuloi.

'Ky regjim është tashmë i degraduar plotësisht. Vetëm një ndryshim i thellë i strukturës politike, kushtetuese dhe ekonomike të vendit mund të na shpëtojë nga autokracia, krimi, varfëria dhe prapambetja", shprehet ai.
Shtuar më 02/07/2019, ora 18:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori