Basha nga Shkodra: Vendi duhet të ketë ndryshime të thella kushtetuese, politike dhe zgjedhore
Lulzim Basha gjatë një prononcimi në Shkodër, pas takimeve me strukturat në këtë qark tha se vendi duhet të përfshihet në ndryshime të mëdha. Ai tha se ka ardhur koha për vepra dhe jo më me fjalë.

Sipas Bashës vendi duhet të ketë ndryshime të thella kushtetuese, politike dhe zgjedhore, ndërsa falenderoi të gjithë ata që nuk votuan në 30 qershor, duke refuzuar në këtë mënyrë regjistrimin antikushtetues të Edi Ramës. Sipas Bashës, tashmë kemi një kod shprese dhe besimi për të gjithë shqiptarët.

Nga kryeqendra e veriut të vendit, kryedemokrati Basha Basha theksoi se edhe socialistët shkodranë i dhanë shuplakë Ramës, duke i dhënë atij mesazhin e qartë se ata nuk bëhen pjesë e kupolës kriminale të Rilindjes.

"Së pari dua të falënderoj të gjithë shkodranët që refuzuan masivisht Edi Ramën. Dua të falënderoj edhe socialisëtt3e shkod4ranë që braktisëen kriminale të PS. Ata i çuan mesazhin kuptimplotë kupolës kriminale që ka kapur partinë e tyre.

Së dyti jam këtu për t’iu thënë shkodranëve se për mua dhe PD, refuzimi i Ramës dhe regjimit tmë 30 qershor është motiv im dhe përgjegjësi për ta ktrhyer kkëtë votë masive për largimin e regjimit antikombëtar, për ta kthyer në shpresë dhe në projekt ndryshimi, që duhet të vijojë me vepra dhe garanci”, deklaroi Basha.
Shtuar më 15/07/2019, ora 20:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori