Basha ia kthen Ramës: Sill negociatorët e tu
Kreu i PD i ka kthyer përgjigje letrës publike të kryeministrit Rama për negociatat e Reformës në Drejtësi. Në një status në Facebook, kreu i opozitës i kërkon Bashës që të lërë shfaqjet me letra publike, por të autorizojë negociatorët e PS që t’u rikthehen bisedimeve me opozitën për të arritur konsensusin, sipas rekomandimeve të Komisionit të Venecias.

"Zoti Rama,
Leri letrat e hapura dhe shfaqjet publike. Reforma ne Drejtesi kerkon seriozitet dhe impenjim, jo tallje e as manovra politike.

Propozimi yne bazohet 100% tek rekomandimet e Venecias te cilat PD dhe PS i kane pranuar si udherrefyesin e vetem.

Autorizo negociatoret e PS ti rikthehen negociatave per zgjidhje. Negociatoret e PD jane, siç e dini, te gatshem qe sot". /albeu.com/
Shtuar më 16/07/2016, ora 15:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori