Basha egërson tonet: Këta kryebashkiakë duhen arrestuar
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryeministrin Edi Rama për lidhje me bandat e kriminelët. Ai tha se për të vjedhur zgjedhjet ai është ndihmuar nga disa kryebashkiakë.

Qazim Sejdini ka lidhje direkte dhe personale me trafikantë e biznesmenë të lidhur me krimin, ashtu si në Elbasan planet për vjedhen e votës i ka bërë me Qazim Sejdinin, në Durrës i ka bërë më Vangjush Dakon dhe bandat e Durrësit e Shijakun. Në shijak i blinte me bandat e Elvis Roshit. E njëjta gjë edhe në Lezhë, Fushë-Arrëz, Dibër e Tepelenë”,- tha Basha.

E që të shpëtojë vendi, Basha u shpreh se duhet të shkarkohet Gramoz Ruçi, të arrestohet vëllai i Fatmir Xhafës, të arrestohen Qazim Sejdini e Vangjush Dako.

“Nëse ata arrestohen, shqiptarët bien në paqe”,- tha Basha.
Shtuar më 13/10/2017, ora 17:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori