Ja marrëveshja e parë Shqipëri-BE (FOTO-LAJM)

Presidenti i Komisionit Europian, Jose Manuel Barroso, i dorëzoi sot Kryeministrit Rama, marrëveshjen midis Republikës së Shqipërisë dhe Bashkimit Europian, për pjesëmarrjen e Shqipërisë në programin e BE-së “Creative Europe”, "Evropa Krijuese", me synimin për të mbështetur dhe promovuar kulturën dhe artin shqiptar.

Evropa Krijuese është marëveshja në programin e madh të kulturës evropiane, nënshkruar nga Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe Komisionerja Evropiane për Arsimin e Rininë, Andrulla Vasiliu. /albeu.com/
Shtuar më 30/06/2014, ora 12:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori